Szkoła Tańca i Baletu

Hip-hop, Modern jazz

grupowe zajęcia tańca nowoczesnego dla młodzieży w wieku od około 7 lat

Break dance

Taniec nowoczesny z elementami akrobatyki.

Akrobatyka

Zajęcia z akrobatyki sportowej.

Balet - taniec klasyczny

To propozycja dla dzieci w wieku od około 5 lat, zajęcia raz lub dwa razy w tygodniu.

 
 

Uczestnictwo dzieci w zajęciach tanecznych, takich jak balet, hip hop, break dance czy akrobatyka, przynosi wiele korzyści dla ich rozwoju fizycznego i emocjonalnego. Zajęcia te pozwalają na rozwijanie koordynacji ruchowej, elastyczności, siły mięśniowej, równowagi oraz wytrzymałości fizycznej. Jednak to nie wszystko, co oferują lekcje taneczne dla dzieci.

Lekcje baletu to doskonałe zajęcia dla dzieci, które chcą rozwijać swoje umiejętności taneczne oraz poznać tajniki klasycznej sztuki tańca. Balet rozwija koordynację ruchową oraz elastyczność ciała, a także pozwala na rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Dzieci uczą się również pracy w grupie oraz samodyscypliny, co ma pozytywny wpływ na ich rozwój emocjonalny.

Lekcje tańca hip hop to znakomita opcja dla dzieci, które chcą nauczyć się nowoczesnych stylów tańca i podszlifować swoje umiejętności taneczne. Tańce hip hopowe rozwijają koordynację ruchową, a także poprawiają elastyczność ciała. Ponadto, zajęcia te pozwalają na rozwijanie kreatywności i indywidualności, co ma pozytywny wpływ na rozwój osobisty dziecka.

Lekcje akrobatyki i break dance to doskonała opcja dla dzieci, które chcą rozwijać swoją siłę fizyczną oraz koordynację ruchową. Akrobatyka rozwija nie tylko mięśnie, ale również koordynację ruchową i równowagę. Dzieci uczą się również pracy w zespole oraz wzajemnego wsparcia, co ma pozytywny wpływ na ich rozwój emocjonalny.

Publiczne występy taneczne są również bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Pozwalają na rozwijanie pewności siebie, opanowania stresu i zdolności do pracy w grupie. Dzieci uczą się, jak prezentować swoje umiejętności przed publicznością, a także jak przyciągać uwagę słuchaczy.

Zachęcamy więc rodziców do zapisania swoich dzieci na zajęcia taneczne. To inwestycja w rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka, która przynosi wiele korzyści zarówno w sferze artystycznej, jak i społecznej. Niech Wasze dziecko odkryje świat tańca i rozwija swoje umiejętności artystyczne i fizyczne!

 

 

Zajęcia rozpoczynamy po wakacjach od połowy września (czekamy na ustalenie planów zajęć szkół podstawowych). W związku z powyższym za miesiąc wrzesień obowiązuje 50% wysokości raty czesnego.

Nowych uczniów zapraszamy na próbne lekcje – gratis!

Wyszukiwarka zajęć tutaj >>


Stosując się do zaleceń GIS dotyczących pandemii oraz zaleceń wynikających z obowiązującego stopnia alarmowego BRAVO, prosimy rodziców / opiekunów uczniów Szkoły Maestro, żeby nie wchodzili na teren szkoły – obowiązuje zakaz wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym., uprzejmie informujemy, iż:

  • Rodzice / Opiekunowie nie wchodzą do szkoły oraz sal, w których prowadzone są zajęcia (prośba o ograniczenie do minimum przebywania w budynku szkoły, a w razie konieczności o stosowanie osłony ust i nosa).
  • Dzieci są odbierane przez osobę prowadzącą zajęcia taneczne przy recepcji szkolnej (przy wejściu).
  • Cała grupa taneczna wchodzi i opuszcza salę jednocześnie.
  • Po wejściu do budynku szkoły każda osoba jest zobowiązana do zmiany obuwia
 

Balet

To propozycja dla dzieci w grupach wiekowych: Baby balet 3-4 lata, Balet 5-6 lat, oraz Balet od 7 lat

Hip hop, Break dance, Akrobatyka

Zajęcia odbywają się z podziałem na grupy odpowiednie do wieku i umiejętności, trwają 60 min.

Wyszukiwarka zajęć tutaj >>

Zajęcia taneczne odbywają się w wymiarze 1×60 min. tygodniowo w godzinach popołudniowych, zgodnie z tygodniowym harmonogramem >>, z uwzględnieniem dni wolnych od zajęć wynikających z kalendarza roku szkolnegoZajęcia zawierają w sobie elementy gimnastyki rozciągającej, ćwiczeń ogólnorozwojowych poprawiających sprawność fizyczną, kształtujących prawidłową postawę ciała oraz koordynację ruchową. Dzieci ucząc się prostych elementów tanecznych, łącząc je w układy poznają podstawy tańca klasycznego, ludowego i nowoczesnego (hip – hop, akrobatyka, break dance). Poprzez zabawę przy muzyce dzieci pogłębiają wyrazowość, utaneczniają się, nabywają umiejętność swobodnej ekspresji, ale też umiejętność zespołowej pracy w przestrzeni scenicznej. 

Wyszukiwarka zajęć tutaj >>

 

Hip hop Team I, Hip hop Team II – formacje turniejowe.

Hip hop Team I – lekcje Hip-Hop 1×120 min. tygodniowo plus gratis 1×60 min. do wyboru w różnych lokalizacjach: Akrobatyka, Break dance, Balet.

Hip hop Team II – lekcje Hip-Hop 2×120 min. tygodniowo plus gratis plus gratis w dowolnym wymiarze do wyboru w różnych lokalizacjach: Akrobatyka, Break dance, Balet. 

Do formacji turniejowych obowiązuje casting – przyjdź na próbne gratisowe zajęcia i sprawdź się 🙂

Wyszukiwarka zajęć tutaj >>